Image
3 generaties betogers

Nieuwsjaarsboodschap van de Voorzitter

Artikel

Het nieuwe jaar is pril. Het is de tijd dat we elkaar het beste wensen. Op persoonlijk vlak, maar ook op het vlak van wat in de wereld gebeurt. Het is een (te) warme week na nieuwjaar, ze maakt de opwarming van de aarde concreet. Ondertussen toont in Oekraïne de oorlog zich in zijn meest vreselijke gedaante. Wat betekent het in deze omstandigheden elkaar het beste wensen?

Onze nieuwe Ambassadeurs voor de Vrede 2022 laten dit in de praktijk zien. Elien Spillebeen liet zich als jonge twintiger raken door de inzet van vrouwen in Oost-Congo voor de vrede, en dit blijft haar persoonlijk en professioneel inspireren. Ria Verjauw zet samen met de Leuvense Vredesbeweging sinds decennia lokale actie voor vrede op het getouw. Youth for Climate laat de stem van de jonge generatie voor klimaatrechtvaardigheid luid klinken.

Onrecht zien, maar tegelijkertijd ook de (soms kleine) wegen die uit dat onrecht leiden, blijven zien. Dat doen onze ambassadeurs. En zo mogen we elkaar ook het beste wensen. Niet omdat we geloven dat we alles in de hand hebben, wel omdat we concrete hoop hebben het goed te maken voor elkaar.

Een beweging als de onze versterkt die hoop. Een beweging brengt mensen samen, doet een roep van hoop samenvloeien in een krachtig lied, dat ook maatschappelijk gehoord wordt en door zijn aanstekelijk en volgehouden ritme voor beweging zorgt.

Sinds 1973 laat Pax Christi Vlaanderen dit vredeslied horen, reeds vijftig jaar lang. Dat vieren we uitgebreid in dit nieuw ingezette jaar. We zetten onze vrijwilligers centraal, onze sterkhouders van gisteren, vandaag en morgen. Onze beweging deelt hoop, maakt samen sterk in een strijd voor vrede en rechtvaardigheid. We zijn nodig, nu en straks. Dat laten we horen én dat vieren we.Ik nodig je uiteraard uit om mee te vieren. Net als bij het nieuwe jaar, horen bij een verjaardag wensen. Ik heb er twee. Ik wens dat onze beweging jou kan ondersteunen in wat je doet voor vrede en rechtvaardigheid, dat we jou steunen. Laat zeker horen hoe we dat het beste kunnen doen. En ik wens dat we elkaar dit jaar ontmoeten in een warm moment van delen, in een sterk moment van strijd.

Voluit voor verbinding. Dat is de baseline waarmee Pax Christi Vlaanderen dit feestjaar inzet. Het is meteen ook mijn wens voor elk van jullie. De vreugde van verbinding te voelen, de kracht om verbinding sterker te maken, met iedereen die belangrijk voor je is. Verbinding is onze weg naar vrede. Laat ons elkaar beloven dit jaar dit pad nog scherper uit te tekenen. Het doet deugd dat we samen met jullie deze weg kunnen gaan. Zoveel deugd dat ik dat vredeslied in mijn hoofd hoor klinken.

Het nieuwe jaar is pril. Het is de tijd dat we elkaar het beste wensen. Op persoonlijk vlak, maar ook op het vlak van wat in de wereld gebeurt. Het is een (te) warme week na nieuwjaar, ze maakt de opwarming van de aarde concreet. Ondertussen toont in Oekraïne de oorlog zich in zijn meest vreselijke gedaante. Wat betekent het in deze omstandigheden elkaar het beste wensen?

Onze nieuwe Ambassadeurs voor de Vrede 2022 laten dit in de praktijk zien. Elien Spillebeen liet zich als jonge twintiger raken door de inzet van vrouwen in Oost-Congo voor de vrede, en dit blijft haar persoonlijk en professioneel inspireren. Ria Verjauw zet samen met de Leuvense Vredesbeweging sinds decennia lokale actie voor vrede op het getouw. Youth for Climate laat de stem van de jonge generatie voor klimaatrechtvaardigheid luid klinken.

Onrecht zien, maar tegelijkertijd ook de (soms kleine) wegen die uit dat onrecht leiden, blijven zien. Dat doen onze ambassadeurs. En zo mogen we elkaar ook het beste wensen. Niet omdat we geloven dat we alles in de hand hebben, wel omdat we concrete hoop hebben het goed te maken voor elkaar.

Een beweging als de onze versterkt die hoop. Een beweging brengt mensen samen, doet een roep van hoop samenvloeien in een krachtig lied, dat ook maatschappelijk gehoord wordt en door zijn aanstekelijk en volgehouden ritme voor beweging zorgt.

Sinds 1973 laat Pax Christi Vlaanderen dit vredeslied horen, reeds vijftig jaar lang. Dat vieren we uitgebreid in dit nieuw ingezette jaar. We zetten onze vrijwilligers centraal, onze sterkhouders van gisteren, vandaag en morgen. Onze beweging deelt hoop, maakt samen sterk in een strijd voor vrede en rechtvaardigheid. We zijn nodig, nu en straks. Dat laten we horen én dat vieren we.Ik nodig je uiteraard uit om mee te vieren. Net als bij het nieuwe jaar, horen bij een verjaardag wensen. Ik heb er twee. Ik wens dat onze beweging jou kan ondersteunen in wat je doet voor vrede en rechtvaardigheid, dat we jou steunen. Laat zeker horen hoe we dat het beste kunnen doen. En ik wens dat we elkaar dit jaar ontmoeten in een warm moment van delen, in een sterk moment van strijd.

Voluit voor verbinding. Dat is de baseline waarmee Pax Christi Vlaanderen dit feestjaar inzet. Het is meteen ook mijn wens voor elk van jullie. De vreugde van verbinding te voelen, de kracht om verbinding sterker te maken, met iedereen die belangrijk voor je is. Verbinding is onze weg naar vrede. Laat ons elkaar beloven dit jaar dit pad nog scherper uit te tekenen. Het doet deugd dat we samen met jullie deze weg kunnen gaan. Zoveel deugd dat ik dat vredeslied in mijn hoofd hoor klinken.

Wim Vandewiele, voorzitter Pax Christi Vlaanderen


 

Image

Wim Vandewiele